دکتر سهیل سمیعی

مدیریت شرکت کمیکاس
ریاست کمیته علمی
شرکت:
Chemiekas
Email:
soheil.samie@chemiekas.at
Phone:
1405 719 676 43+
Fax:

سخنرانی

[روز نخست]
09:30-0955
Theme: کامپاندهای PP بهترین راه حل برای سبک سازی قطعات خودرو

اطلاعات فردی

دکتر سهیل سمیعی تحصیلات ابتدایی خود را از سال 1356 آغاز و با اتمام تحصیلات دبیرستانی در سال 1367 با اخذ دیپلم ریاضی / فیزیک از دبیرستان دانشمند در همان سال وارد دانشکده پلیمر دانشگاه امیرکبیر شد. فعالیت حرفه ای وی از همان دوران دانشگاه اغاز شد که همچنان ادامه دارد. دکتر سهیل سمیعی به دلیل علاقمندی به پژوهش فعالیت های پژوهشی خود را نیز از همان دوران دانشگاه آغاز کرد و یکی از معدود دانشجویانی بود که با ایجاد رابطه با صنعت توانست در همان دوران تحصیلات دانشگاهی ارتباطی وسیع با صنایع پلاستیک و لاستیک کشور ایجاد نموده و دهها فرمولاسیون کامپاند و سایر مواد برای قطعات را به سفارش صاحبان صنایع برای آنها خلق نماید.

دکتر سهیل سمیعی کارشناسی ارشد خود را در دانشکده مهندسی دانشگاه تهران در رشته علوم پلیمر در حد فاصل سال های 1372 تا 1375 طی کرد و برای ادامه تحصیلات عالی عازم کانادا شد. وی تا سال 2002 به تحصیل و پژوهش در کانادا ادامه داد اما به دلیل علاقه به تحصیل در اروپا از سال 2002 میلادی وارد دانشکده شیمی دانشگاه فنی وین (اتریش) شد و فعالیت تحصیلی / پژوهشی خود را در زمینه قالب گیری تزریقی مواد و پودرهای پلیمری در این دانشکده آغاز کرد. وی در سال 2008 با ارایه رساله “اصلاح کاتالیتیکی پودرهای قالب گیری تزریقی” موفق به اخذ مدرک Ph. D.  از این دانشگاه مهم اتریشی شد.

با اتمام تحصیلات دانشگاهی، فعالیت های حرفه ای، پژوهشی و بازرگانی دکتر سهیل سمیعی در همان کشور اتریش توسعه یافت، اما حس میهن دوستی ایشان موجب شد تا به صورت موازی عین همان ظرفیت فعالیت حرفه ای به ایران نیز منتقل شود. به همین سبب وی به همکاری دوستان دوران تحصیلات خود در ایران، نسبت به ایجاد یک واحد کامپاندینگ و یک واحد بازرگانی در ایران اقدام نماید و تمرکز پژوهشی خود را نیز بر روی توسعه فرمولاسیون های جدید مواد و کامپاندها برای قطعات خودرو قرار دهد.

دکتر سهیل سمیعی دارای 2 پتنت ثبت شده، 20 مقاله علمی / فنی، جندین رساله مشترک دانشجویی به عنوان استاد راهنما و مشاور تجارب حرفه ای فراوان است.

دکتر سهیل سمیعی از سال 1394 با تلاش های رسانه ای “صنایع پلاستیک” آشنا شده و با برخی از فعالیت های این مجموعه همسو شده که از آن جمله می توان به قبول ریاست کمیته علمی همایش “BioDisPlast Iran” اشاره کرد.

مجموع سال های تحصیلات
25Years
مجموع سال های فعالیت حرفه ای
29Years
مجموع سال های فعالیت تحقیقاتی
29Years
مجموع سال های فعالیت های تولیدی و بازرگانی
25Years
مجوع سال های تدریس اکادمیک
16Years
تعداد همایش های داخلی
0Years
تعداد همایش های خارجی
0Years